Beykent Tesisatçı

Beykent Tesisatçı

Beykent Tesisatçı

Her yapının kendine göre tesisatı vardır. Bu su veya doğal gaz fark etmez bina özelliklerine göre değişebilir.İstanbul Beykent tesisatçı ev, iş yeri, fuar alanları ya da diğer yerlerde meydana gelen su tesisat sorunlarını gidermek üzere hizmet vermektedir. Profesyonel hizmet alınması sayesinde sorunların daha hızlı şekilde sonuçlarına ulaşmak mümkün.  Maddi açıdan sorun yaşanmaması için ve doğalgazda olduğu gibi daha ciddi problemlere yol açılmaması adına kısa sürede çözüm bulunması bir hayli önemli. Teknik açıdan sorunları giderebilecek kapasitede çeşitlilik olması ve bu ekipmanı doğru şekilde uygulayacak bir ekibin olması da bu açıdan bir hayli önemli.

Doğalgaz Peteği Temizleme

Doğalgaz ya da kalorifer petekleri tıkanma ve diğer nedenlere bağlı olarak verimsiz hale gelebilir. Son dereceye getirmenize rağmen ısıtmama durumu yaşıyorsanız rutin temizleme zamanı gelmiş olabilir.  Verimliği engelleyen pisliğin ortadan kaldırılmasıyla eski performansa dönüş gerçekleşecektir.

Kaçak Tespit İşlemleri

Hemen her binada olması muhtemel sorunlardan birisi su kaçağı problemidir. Bir yerden düzenli oalrak sızıntı oluyorsa, nemli bir koku yayılıyorsa, bu alana kısa sürede bakılması ve sorun tespiti ile çözüm yoluna gidilmesi gerekir.

Su kaçaklarının kaynaklarına bakacak olursak, binanın eskiliği ve yanlış tesisat uygulamaları yaygın görülen nedenlerden. Ayrıca deprem gibi tüm binayı etkileyecek durumlar da kırılma ve sızıntılara neden olabiliyor. Beykent tesisatçı sorunu tespit edecek ekipmanla çözüm aşamasında büyük kolaylık yaratıyor. Suyun olduğu alanı tespit eden H2O hassasiyetli mekanizmalar,çok hızlı ve kolay şekilde akıntıyı buluyor.Hassas ses algısı olan sistem,kırma işlemi olmadan tespit yapıyor ve kırmaya göre elbette çok daha avantajlı

Gider Tıkanıklığı Açma

Tıkanıklıklar, banyo, tuvalet, mutfak ya da diğer boru tesisatının olduğu sistemlerde görülebiliyor. Bazen yaşam alanlarını felç eden derecede etkili olan tıkanmalar da aynı şekildee ne kadar erken müdahale olursa o kadar az soruna neden oluyor. Aksi halde evin su basması, lağım kokusu ya da yoğun pislik kokusu oluşabiliyor. Bir iş yeri için bu ciddi bir kayıp demek.Profesyonel bir destek alındıktan sonra kameralı görüntüleme sistemi, tıkanıklık açma robotları, tazyikli su makineleri gibi ekipmanlarla sorun çözümüne gidilmelidir. Uzman ekibin işlem uygulama sırası:

  • Kameralı sistemden yararlanarak sorunun yerini tespit etmek, ne olduğunu anlamak
  • Bu sorunun çeşidine uyan bir teknolojiyle müdahalede bulunmak şeklinde.

Tıkanma sorununun bariz nedenleri vardır ve bunların tekrarlanması aslında kullanıcı kaynaklı sorunlardır. Tuvalet giderine ped, çözülmesi imkânsızbir diğer madde vs. atıldığında tıkanıklık kaçınılmaz olacaktır.

Doğal Gaz Tesisat

Doğal gaz sisteminin ilk yapıldığı zamanlarda yaşanan uygulama hataları ileride ciddi sorunlara neden olabilir. Bazen de eskiyen binalarda kireçleme, toz birikimi vs. sorunları da görülebilir. Ancak her nasıl olursa olsun bu sistem hayati önemi olan bir soruna işaret eder. İhmale gelmemeli, profesyonel yardım alınmalıdır.

Verim düşüklüğü sorunundan bahsediliyorsa, şu işlemler yapılabilir:

  • Tesisatın giriş ve çıkışındaki tüm vanalar kapatılır, olası tehlikeler ilk önce engellenir.
  • Sorun tespit edilir. Verimi düşüren her duruma bakılır.
  • Toz vs. benzeri sorunu gidermek için eşanjöre ters yönlü basınç uygulaması yapılır.
  • Bu uygulama işe yaramazsa,bağlantı yerleri sökülerek daha detaya girilir.
  • Kireçlenme gibi bir sorun varsa, temizlik maddesiyle bir süre bu alan bekletilir ve sonra da zemine zarar vermeyecek, yumuşak bir fırçayla temizlik yapılır.
  • Daha sonra Beykent tesisatçı bağlantı yerleri yeniden toparlanır.
  • En son sızdırmazlık kontrolü yapılarak uygulamaya son verilir.

 

 


Mutfak Tıkanıklığı Açma    Esenyurt Su Tesisatçısı        Petek Temizliği    Avcılar Su Tesisatçısı    Büyükçekmece Su Tesisatçısı