Su Tesisatçısı Beylikdüzü

Su Tesisatçısı Beylikdüzü

Su Tesisatçısı Beylikdüzü

Miladi takvimin ilk yıllarında, Romalılar su boruları ile kentlerine su getirmeyi başarmışlardır. Ayrıca getirdikleri suyun düzenli bir şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla da çeşmeleri yaptılar. Yaptıkları çeşmeleri ise boruların içine yerleştirdikleri daire şeklinde ki bir parçanın hareketiyle denetliyorlardı. Dairesel parça boruyu dik bir şekilde kesecek şekilde durduğunda ise borudan su akması engelleniyor, tersine açıldığında ise çeşmeden su alınması sağlanıyordu. Bu sistem uzun bir süre kullanıldı. 19. yüzyıla gelindiğinde ise artık evlerin birçoğuna su tesisatı konulmuş, suyun akış hızı artırılmıştı. Bu nedenle de ilerleyen zamanlar da daha gelişmiş olan musluk türlerine gereksinim duyulmuştur.

Su Tesisatı Nedir?

En kısa tanımı ile anlatacak olursak, bir kuyudan ya da herhangi bir kaynaktan alınan suyun her yapıya temiz bir şekilde ulaştırılıp pis suyun boşaltılması ve kullanılan pis suyunda dışarı atılması için gereken boru hatlarının kurulmasına su tesisatı denir. Dolayısıyla su tesisat kavramı temiz su ve pis su tesisatlarını kapsamaktadır. İşte su tesisatlarınız da bir sorun olduğundan su tesisatçısı Beylikdüzü ilçesinde de yardımınıza mutlaka koşacaktır.

Evlerimizde Bulunan Hangi Yapılar İçin Su Tesisatçısını Çağırabiliriz?

Evlerimiz içerisinde bulunan lavabolar, duş tekneleri, evyeler, banyo küvetleri, klozetler, giderler, bataryalar su tesisat elemanlarındandır. Aslında sık bir şekilde yaşadığımız conta sorunları, klozet musluklarının çalışmaması, giderlerin tıkanması, tesisat borularındaki sızıntılar, evyelerden gelen pis kokular yaşayabileceğimiz su tesisatı sorunlarındandır ve bu tür sorunlarınız da su tesisatçısı Beylikdüzü ilçesinde mutlaka yardımınıza gelecektir.

Su Tesisatları Nasıl Olmalıdır?

Su boruları döşenirken kolay erişilebilmesi ön plandadır çünkü zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak arızalarla karşılaşılması durumunda onarılması için borulara kolayca erişmek önemlidir. Borular döşenirken, özellikle kullanılan boruların donmasını önlemek için boruların izole edilmesi gerekir. Su hızının yüksek bir şekilde olması ya da ani şekiller de açılıp kapanması da su tesisatında basınç dengesizliği yaparak diğer tesisat elemanlarına zorlama yapar. Açıkta duran boruları duvara sabitlemek amacıyla askı ve kelepçeler kullanılabilir. Bu askı ve kelepçeler borulara uygun boyutlarda ve uygun malzemelerden yapılmış olmalıdır. Zamanla boruların zarar görmemesi amacıyla borular macun veya köpük gibi yumuşak malzemelerle doldurulması sağlıklıdır.

Su Tesisatlarınızın Bozulmaması İçin Neler Yapılabilir?

Öncelikle su tesisatlarının kurulumu aşamasında gereken özen ve önemin gösterilmemesi, ilerleyen zamanlar da birçok tesisat problemini beraberinde getirecektir. Standartlara uygun olan parçalar kullanılsa bile döşeme sırasında ki hatalar kalıcı olabilecek problemlere yol açabilir. Ayrıca yapılan birçok tesisat tamiratı esnasında ciddi şekiller de hasarlar bırakılabilmektedir. Bu nedenle tamirat işlemlerinin uzman olan kişiler tarafından yapılması su tesisat sisteminin ömrünü uzatacak olan başlıca etkenlerdendir. Gene aynı şekilde giderlere yabancı maddeler atılması, bilinçsiz kimyasal madde kullanımı, tesisatın sonradan değiştirilmesi gibi kullanım hataları su tesisat sistemlerine en çok zarar veren etkenlerdendir. Ayrıca şunu hatırlatmakta da büyük bir fayda görüyorum. Su tesisat sistemleri problemleri çoğu zaman sağlığınızı da doğrudan etkiler. Problemlerin çözümünde profesyonel bir ekip tercih etmeniz durumunda da maliyetlerinizi azaltabilir, sorunların kesin şekiller de giderilmesinde sizlere zaman kazandırır.

Daireniz içerisindeki su tesisatlarında sızıntı, tıkanma veya kırılma gibi acil tamirat gerektiren durumlarla karşılaştığınızda su tesisatçısı Beylikdüzü ilçesinde ki alanlarında uzman olan ekibimiz sizlere gereken yardımı yapacak, yüksek miktarlar da ücretler talep etmeyecek, saygılı ölçülü ve kaliteli bir şekilde işlerini yapıp gideceklerdir. Sizler de bu hizmetten memnun kalacaksınız. Bunun için sizler de su tesisat arızalarınız için uzman olan kadromuza başvurun.


Mutfak Tıkanıklığı Açma    Esenyurt Su Tesisatçısı        Petek Temizliği    Avcılar Su Tesisatçısı    Büyükçekmece Su Tesisatçısı