Su Tesisatçısı Beylikdüzü

Su Tesisatçısı Beylikdüzü

Su Tesisatçısı Beylikdüzü

En kısa tanımı ile anlatacak olursak, bir kuyudan ya da herhangi bir kaynaktan alınan suyun her yapıya temiz bir şekilde ulaştırılıp pis suyun boşaltılması ve kullanılan pis suyunda dışarı atılması için gereken boru hatlarının kurulmasına su tesisatı denir. Dolayısıyla su tesisat kavramı temiz su ve pis su tesisatlarını kapsamaktadır. İşte su tesisatlarınız da bir sorun olduğundan su tesisatçısı Beylikdüzü ilçesinde de yardımınıza mutlaka koşacaktır.

Evlerimizde Bulunan Hangi Yapılar İçin Su Tesisatçısını Çağırabiliriz?

Evlerimiz içerisinde bulunan lavabolar, banyo küvetleri, klozetler, giderler, bataryalar, duş tekneleri su tesisat elemanlarındandır. Aslında sık bir şekilde yaşadığımız conta sorunları, klozet de bulunan muslukların çalışmaması, giderlerin tıkanması, tesisat borularındaki sızıntılar, evyelerden gelen pis kokular yaşayabileceğimiz su tesisatı sorunlarındandır ve bu tür sorunlarınız da su tesisatçısı Beylikdüzü ilçesinde mutlaka yardımınıza gelecektir.

Su Tesisatları Nasıl Olmalıdır?

Su boruları döşenirken kolay erişilebilmesi ön plandadır çünkü zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak arızalarla karşılaşılması durumunda onarılması için borulara kolayca erişmek önemlidir. Borular döşenirken, özellikle kullanılan boruların donmasını önlemek için boruların izole edilmesi gerekir. Su hızının yüksek bir şekilde olması ya da ani şekiller de açılıp kapanması da su tesisatında basınç dengesizliği yaparak diğer tesisat elemanlarına zorlama yapar. Açıkta duran boruları duvara sabitlemek amacıyla askı ve kelepçeler kullanılabilir. Bu askı ve kelepçeler borulara uygun boyutlarda ve uygun malzemelerden yapılmış olmalıdır. Zamanla boruların zarar görmemesi amacıyla borular macun veya köpük gibi yumuşak malzemelerle doldurulması sağlıklıdır.

Su Tesisatlarında Sık Karşılaşılan Problemler Nelerdir?

Temiz su tesisat arızaları genellikle montaj hataları, kullanım hataları, dışarıdan gelen darbeler ya da yanlış malzeme kullanımlarından kaynaklı oluşur. Su tesisat borularında delinme, kullanılan ek parçaların tam oturmaması, dişli birleştirmelerinde ki hatalar, yanlış ek parça kullanımı, yanlış malzeme kullanımı, sarım hataları gibi sebeplerden dolayı su kaçakları oluşabilir. Oksitlenme, boruların kullanım ömürlerinin bitmesi, boruya zarar veren asit ve benzeri maddelerden dolayı boruların zarar görmesi sebeplerinden boru delinmeleri gibi sorunlar meydana gelebilir. Tesisat borularının tıkanması ve kireçlenmesi, filtrenin tıkanması, batarya arızası ya da vanalardaki arızalar gibi sebeplerden dolayı bataryalardan su gelmeyebilir.

Isıtıcıdaki problemler, boruların tıkanması ya da ısıtıcı girişindeki filtrenin tıkanması sebeplerinden dolayı sıcak su akmayabilir. Isınan ya da soğuyan boruların genleşmesi sebebiyle duvarlar çatlayabilir. Boruların tıkanması ya da hasar görmesi, ya da sifonun arızalanmasından dolayı koku problemi yaşanabilir.  Sifonda suyun olmaması, kanalizasyon ile olan bağlantıda problem olması, borularda delinme olması ya da tesisatın inşaattan sonra uzun süre kullanılmamış olması gibi nedenlerden dolayı haşere fare problemleri ortaya çıkabilir. Sifon, sifona bağlı hortum ve boruların tıkanması ya da hortumun katlanmasından dolayı su akışında problemler oluşabilir. Sifon hortumunda ya da gövdesinde çatlama olmasından, conta ve bağlantıların yıpranmış ya da sıkılmamış olmasından dolayı sızıntı gibi problemler olabilir. Sifon içerisinde ki suyun azalması, uzun bir süre kullanılmaması, malzemelerin eskimesi, geri tepme olması gibi sebeplerden koku problemleri oluşabilir. Atık su kolonunun tıkanması, eğim problemi ya da yanlış boru çapı seçilmesi gibi sebeplerden dolayı suyun geri tepilmesi problemi oluşabilir.

Daireniz içerisindeki su tesisatlarında sızıntı, tıkanma veya kırılma gibi acil tamirat gerektiren durumlarla karşılaştığınızda su tesisatçısı Beylikdüzü ilçesinde ki alanlarında uzman olan ekibimiz sizlere gereken yardımı yapacak, yüksek miktarlar da ücretler talep etmeyecek, saygılı ölçülü ve kaliteli bir şekilde işlerini yapıp gideceklerdir. Sizler de bu hizmetten memnun kalacaksınız. Bunun için sizler de su tesisat arızalarınız için uzman olan kadromuza başvurun.

 

 

 


Esenyurt Su Tesisatçısı        Petek Temizliği    Avcılar Su Tesisatçısı    Büyükçekmece Su Tesisatçısı