Yakuplu Tesisatçı

Yakuplu Tesisatçı

Yakuplu Tesisatçı

Modern yapıların insan hayatına girmesinden bu yana özellikle estetik görünüme önem verilmesi, insan ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış tüm tesisatın daha profesyonelce görevini yerine getirmesi sağlayacak nitelikte olması amaçlanmıştır. Bu bağlamda su tesisatı kurulumu genellikle  yapı kolonlarınca gizlenmektedir. İnsan el yapımı tüm cihazlarda olduğu gibi su tesisat bileşenlerinde de zaman zaman bozulmalar meydana gelmekte bu duruma bağlı olarak su kaçakları oluşmaktadır. Su kaçağında özellikle iç tesisat bileşenlerinde gerçekleşmesi arıza tespitini zorlaştırmakta olup tesisat onarımını geniş alanlara yaymaktadır. Su tesisatında belirli bir bölüm yerine tüm tesisatın arıza tespiti için açılması sürecin daha uzun sürmesine ve özellikle yapının tadilat dolayısı ile su tesisatı bulunan tüm bölümleri kullanılamaz hale getirmektedir.

Su Kireç Seviyesinin SuTesisatına Zararı

Su tesisatının yapılmasından bu yana bölgede kullanılan suyun kireç oranının yüksek olması su giderlerini tıkamakta ve su sızıntısına neden olmaktadır. Suda ki kireç oranının düşürülememesi tıkanmanın seviyesini artırarak su patlamalarına bile neden olabilmektedir. Dış su tesisatlarında oluşan su kaçağı genellikle belediyelerin hizmetinde olmakta olup iç yapıdaki su kaçağından ise bireyin kendisi sorumludur.  Tıkanma sonucu su sızıntısı özellikle kirli su ile oluşuyorsa kötü koku ve görünüm vermesi yaşam kalitesini olumsuz etkilemektedir. Su kaçağınının düzenlenmesi adına görev yapanYakuplu tesisatçımükemmel araçlar ile su kaçağını tespit etmekte ve su kaçağının devam etmesini engelleyici adımlar atarak  uygulamayı başlatmaktadır.

Su Kaçağı Engelleme Teknikleri

Su kaçak tadilatı günümüzde farklı yöntemler ile ele alınmakta ve yapı konforunun kısa zamanda sağlanması amacı ile yöntemler geliştirilerek uygulanmaya devam etmektedir. Bu yöntemleri kullanan Yakuplu tesisatçı,en yeni güncellemeler ile yöntemler ve teknikleri  geliştirmeye devam etmektedir. Elektroakustik cihazların devreye girmesi ile elektromanyetik boru ve tesisat bulma cihazı ile yer tespiti yapılmakta ve cihazlara takılan kameralar sayesinde bor içinde sızıntı seviyesi ne durumda olduğu belirlenmektedir. Bu bilgiler ışığında adeta bir problem çözümü gibi aşama aşama en uygun tekniğin uygulanması ile tadilatın sağlanması yapılmaya başlanmakta olup, yapıda en az düzeyde deformasyon ile su kaçağı engellenmesi ile işleme son verilmektedir. Su  kaçağının zemin altında olması ve tesisat hakkında herhangi bir bilgiye sahip olunmaması zorlu ve bir o kadarda uzun bir sürecin firma ve yapı kullanıcısı tarafından başladığı anlamına gelmekteydi. Günümüz teknolojisi ilerlemesi ile su kaçağı en kolay yoldan önlenmekte ve süreç oldukça kısa sürmektedir. Bu sebeble hizmet veren firmalar en mükemmel sonuçla su kaçağı önleyici uygulamayı bitirmektedirler. Uygun tekniğin uygun cihazla birleşmesi artık kırılmadan su kaçağını engellemektedir

 

Su Tesisatı Deformesi

Özellikle eski yapılarda dış ve iç su tesisatın farklı bir modele göre döşenmesi, boruların dayanıklı materyalle kullanılmaması sonucu tesisat borularının zamanla aşınması ile su sızdırmaları oluşmaktadır. Su sızdırmaları sadece temiz suda olmamakta aksine ağırlıkla olarak kirli su sızdırmaları oluşmaktadır. Su kaçakları temiz yada kirli su ayırt etmeden ortadan en kısa sürede kaldırılması gerekmektedir. Bu nedenle hizmet sunan Yakuplu tesisatçı kaliteli hizmeti ile konforun tekrar oluşmasını sağlamaktadır. Ayrıca kış aylarının koyu geçtiği ülkemizde donmalar nedeni ile su tesisatlarında patlamalar meydana gelmekte, bu patlamaların onarımı sırasında tesisat içinde kırılmalar yada deformeler sonucu su tesisatı  sızdırma yapabilmektedir.En  son teknikleri ile su kaçakları düzeltilmekte, tesisat onarılmakta ve en uygun sistemin tekrar yerleştirilmesi ile kaçak derdine gelecekte de uzun süre problem teşkil etmesi önlenmektedir. Hizmetlerde eski yapılara istinaden en dayanıklı ve sağlılıklı tesisat elemanları kullanılmaktadır.

 

 

 


Esenyurt Su Tesisatçısı        Petek Temizliği    Avcılar Su Tesisatçısı    Büyükçekmece Su Tesisatçısı