Beykent Su Tesisatçısı

Beykent Su Tesisatçısı

Beykent Su Tesisatçısı

Su tesisatı ev, iş yeri, fuar alanı ya da akla gelebilecek her türlü yapının en önemli sistemlerinden biridir. Yapıların inşaatları farklı olduğu için nereye kaç sayıda yerleştirileceği gibi teknik özelliklerin de niteliği değişir. Ancak Beykent su tesisatçısı ya da doğal gaz tesisatında meydana gelebilecek sorunların en kısa sürede çözülmesi gerekmektedir. Teknik sorunlar erken fark edilmediğinde özellikle doğal gaz için düşünülürse, ciddi anlamda tehlike oluşturabilir. Su tesisatı sorunlarının giderilmesinde maddi açıdan kayıp yaşanmaması hedeflenir. Elbette her iki sistemde de kullanılan teknik malzemelerin beklentileri karşılaması ayrıca önem taşıyor. Sorunların hızlı çözümü için buna yardımcı olan ekipmanların olması bir anlamda zorunluluktur.

Su Kaçağı Tespit

Su kaçağı problemi hemen her binada olması muhtemel bir problem.  Ancak daha çok eski ve inşaat sırasında yanlış uygulama olan yapılarda sıkça görülüyor. Sonradan yaşanan kaçaklarda da deprem gibi ciddi sarsıntılar büyük bir neden. Ancak diğer uygulamalardaki gibi sızıntıyı doğru tespit etmeksorunun çözümü için bir hayli önemli. Beykent su tesisatçısı teknolojik bakımdan kolaylık sağlayan mekanizmalar kullanıyor:Hidrojene duyarlı mekanizmalar dinleme cihazları, akıntı olan yeri çok hızlı ve kolay bulmada etkili. Son derece hassas algılarıyla tesisatın neresinde problem olduğunu kırma işlemi olmadan tespit edebiliyor.Sorunun çözümü de bu sayede çok daha çabuk gerçekleşiyor. Yani cihazların özellikleri daha sonraki süreçte kilit noktası.

Petek Temizleme İşlemleri

Mekan fark etmeksizin petekler bazen performans sorunları yaşayabiliyor. Ancak bu verimliği engelleyen pisliğin belirli aralıklarda temizlenmesi akabinde olası sorunları da gidermeye yardımcı.

Tıkanıklık Açma Uygulaması

Yaşam alanlarını felç hale getirecek getirebilecek derecede etkili olan tıkanıklıklar, banyolarda, tuvalet, mutfak borularında görülebiliyor ve ciddi sorunların kaynağı durumda.Mutlaka profesyonel birdestek alınarak bu sorunun giderilmesi gerekmekte. Yoksa   yanlış müdahalelerle sorun normalden çok daha hızlı şekilde büyüyebilir.  Tahmin edileceği gibi kullanılan malzemeler hızlı çözüme ulaşılması açısından önemli. Elbette uzman bir ekibin yardımı da.Tazyikli su makineleri,tıkanıklık açma robotları, kameralı görüntüleme araçlarıyla çok daha sistemli ve kolay sonuç alınabiliyor.  Bir tıkanma sorunu çözülürken önce kamera görüntüsüyle sorunun kaynağı ve yeri belirleniyor, daha sonra da hangi yöntem uygunsa buna göre bir açma işlemi gerçekleşiyor. Ancak sorunun devamlı yenilenmemesi için kullanıcıların da günlük kullanımda dikkatli olmalarında fayda var.Tıkanmaya neden olabilecek,erimesi çok zor olan ya da mümkün olmayan malzemelerin gider yerlerine bırakılmaması gerekiyor.

Doğal Gaz Tesisatı Uygulaması

Doğal gaz tesisat sorunları genellikle sistemin ilk kuruluş zamanında yapılan hatalar ya da sonrasında eskimeye bağlı yaşanan tıkanıklıklardan dolayı oluşabilir.  Kombi verimini düşüren durumların çözümünde profesyonel hizmet alınması önemli.Plakalı eşanjör temizlik ve bakımı bu açıdan uzman kişilerin müdahalesiyle şu aşamalardan geçiyor:

  • Birinci adımda doğalgaz tesisatının giriş ve çıkışındaki tüm vanalar kapatılır.
  • Sistemde sorun çıkarma riski olan her alan kontrol edilir. Buna göre önlem alınır.
  • Problem tespit edilir, sistemi engelleyen neler varsa bunun temizlenmesi için eşanjöre ters yönlü basınç işlemi uygulanır. Sorunun giderilme durumu tespit edilir.
  • Eğer sorun gitmemişse,bağlantı yerleri sökülerek plakalar ayrılır ve sistemin daha çok detayına bakılır.
  • Kireçlenme ya da tozlanma gibi bir sorun varsa duruma uygun deterjan kullanılır.
  • Kireç sorununda temizlik maddesi bir süre bekledikten sonra yumuşak fırça kullanılarak iyice temizlenir.
  • Bağlantı yerleri bir araya getirildikten sonra sistemin kontrolü yapılır.
  • Beykent su tesisatçısı ile sızdırmazlık kontrolü yapılarak işlem biter.

 

 

 

 


Mutfak Tıkanıklığı Açma    Esenyurt Su Tesisatçısı        Petek Temizliği    Avcılar Su Tesisatçısı    Büyükçekmece Su Tesisatçısı