Gürpınar Su Tesisatçısı

Gürpınar Su Tesisatçısı

Gürpınar Su Tesisatçı

Bir binanın su tesisatının düzgün ve sorunsuz olması hem binanın ömrünü uzatır, hem kalitesini arttırır hem de içinde yaşayanların yaşam kalitesini yükseltir. İnşaat aşamasında kaliteli malzeme ve usta işçilikle yapılan bir tesisat ileride büyük sorunların çıkmasını engeller. Kaliteli malzeme kullanımı ve usta işçilik hem binayı hem içindekileri korur.  Gürpınar Su Tesisatçısı olarak evlerinizin ya da binalarınızın tüm tesisat işlerini itina ile yapıyoruz.

Başlıca hizmetlerimiz ise şunlardır.

Su Tesisatı Döşeme ve Tamiratı

Gürpınar su tesisatçısı olarak gerek yeni binalara sıfırdan gerekse eski binalarda ihtiyaca göre temiz su borusu çekme işleminizi itina ile yapıyoruz. Yeni binalardaki su tesisatı plastik boru ve ekipmanlar ile yapılıyorken eski binalarda hem demir boru hem de plastik boru kullanıldığı görülmektedir. Eski binalardaki ekonomik ömrünü doldurmuş ve insan sağlığına zararlı hale gelmiş demir su boruları da plastik borularla değiştirilmektedir. Musluk, sifon, batarya gibi montaj işlemlerinizde yapılmaktadır.

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti işlemlerinde tesisat borularının geçtiği tüm noktalar gelişmiş akustik dinleme cihazları ile dinlenir. Bu işlem sonucunda su kaçağının olduğu yerler noktasal olarak tespit edilir. Boru alanlarına kameralı görüntüleme sistemleri gönderilerek hasat tespiti yapılır. Bu sistemde kırma ya da dökme noktasal olarak yapıldığı için daha profesyonel ve temiz bir tamirat yapılmış olur. Gürpınar Su Tesisatçısı uzman ekipleri su kaçaklarının tespitini yaparak büyük sorunlar ortaya çıkmadan tamiratını özenle yapmaktadır.

Pis Su Tesisatı Çekme ve Tamiratı

Gerek yeni binalara sıfırdan, gerekse eski binalarda ihtiyaca göre pis su borusu çekme işlemi itina ile yapılmaktadır. Eski binalardaki ekonomik ömrünü doldurmuş, tıkanmış, koku yapan ve insan sağlığına zararlı hale gelmiş pis su boruları da plastik borularla değiştirilmektedir. Ayrıca pis su tesisatına ait lavabo, tuvalet taşı, klozet, sifon gibi tüm montaj işlemleri de uzman kadromuz tarafından özenle yapılmaktadır.

Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık açmak için boruların içinde tıkanıklığın nerede oluştuğu, nasıl bir maddeden dolayı oluştuğu ve bu tıkanıklığın ana nedeninin ne olduğu gibi soruların cevabı için boruların içi kamera ile incelenir borulardan görüntü alınır. Bu çalışma yöntemlerinin belirlenmesinin ardından da tıkanıklık açma robotları ile boruların içindeki tüm pislikler ufak parçalar haline getirilir ve tesisat borularından dışarı atılır. Son işlem olarak ise boruların içlerini tazyikli sular ile yıkayarak tüm artık pislikleri ve boru yüzeyindeki yağlanmaları temizler. Tıkanıklık açma işlemlerinde cihaz sistemi kullanmayan tesisat firmalarının işlemlerinde ise son derece sıkıntılı durumlar ortaya çıkabilmektedir. Çünkü cihaz sistemleri olmayan firmalar tıkanıklık açmak için boruların içine demir teller sokarak tıkanıklığı açmaya çalışmaktadır. Bu işlemlerde boruların içindeki pislikler çekilmeye çalışılır. Fakat bu yöntem bazen demir tellerin borulara sürtünmesinden dolayı boruların delinmesine de neden olmaktadır.

Lağım Kokusunu Yok Etme

 

Banyo, tuvalet, mutfak gibi alanlar evdeki kötü kokuların en temel kaynağıdır. Bu alanlarda rahatsız edici lağım kokusu ile karşılaşıldığında işinin ehli uzman tesisatçılardan yardım alınmalıdır. Lavabo altlarında ya da tezgâh altlarında esli sifonların olmaması lağım kokusu oluşmasına neden olmaktadır. Bulaşık ve çamaşır makinelerinin giderlerinin duvardaki yuvaya geçtiği bölümler hava almayacak şekilde kapatılması gerekir. Bu sayede bu kötü kokulardan kurtulabiliriz. Evdeki lağım kokusunu yok etmek hem sağlığımız açısından hem de daha rahat yaşayabilmemiz açısından çok önemli bir konudur. Kötü kokular genelde atık sular ya da evin yapısından kaynaklanabilir. Binanın eski olması da kötü koku bu tespitini zorlaştırabilir. Bu yüzden  profesyonel yardım almamız önerilir. Teknolojik görüntüleme şikayet ettiğimiz lağım kokusu dakikalar içinde tespit edilebilir. Bu konuda önemli olan ustaların mümkün olduğu kadar hiçbir yeri kırmadan kötü koku kaynağını tespit edip sorunu çözebilmesidir. Gürpınar Su Tesisatçısı olarak bu konuda deneyimli kadromuz ile sizi kötü kokulardan kurtarıyoruz.

 

 


Mutfak Tıkanıklığı Açma    Esenyurt Su Tesisatçısı        Petek Temizliği    Avcılar Su Tesisatçısı    Büyükçekmece Su Tesisatçısı