Su Kaçağı Tespiti

Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti

Beylikdüzü Su kaçağı tespiti  bölgesinde birbirinden farklı tesisat çalışmaları ile yapılmaktadır. Bu farklı çalışmalardan biri son sistem cihaz teknolojileri ile olurken diğer çalışma ise eski usuller ile kırma dökme yaparak olmaktadır. Bu birbirinden çok farklı olan tesisat çalışmaları yapılacak olan işin kalitesini, maliyetini ve garantisini belirlemektedir. Cihazlı sistemler ile yapılan ve cihaz olmadan yapılan Beylikdüzü su kaçağı tespiti  bölgesinde şu şekillerde yapılmaktadır.

  • Cihazlı sistemler ile yapılan su kaçağı bulma işlemlerinde öncelikle akustik dinleme cihazları ile tesisat borularının geçtiği tüm noktalar dinlenir.
  • Cihazla yapılan dinlemeler sonucunda su kaçağının olduğu boru yerleri noktasal olarak tespit edilir.
  • Tespit edilen bu kırık veya çatlak boru alanlarına kameralı görüntüleme sistemleri gönderilerek borunun hasarı görülür ve nasıl bir işlem uygulanacağı belirlenir.
  • Beylikdüzü Su kaçağı tespiti bölgesinde cihazlı sistemler ile kırmadan dökmeden yapıldığı için hem çok kısa sürelerde işlemler son bulur hem de işlemlerin maliyeti oldukça düşük olur.

Cihazlarla Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Tespiti Yapılır

Fakat Beylikdüzü su kaçağı tespiti  bölgesinde cihaz sistemleri olmadan yapılında su borularının geçtiği tüm bölgeler kırılır ve su boruları duvarların altından açığa çıkartılır. Açığa çıkan bu su borularına tazyikli sular basılarak su kaçağı bölgeleri bulunmaya çalışılır. Fakat bu işlemlerde inşaat alanları ortaya çıkartıldığı için çok uzun çalışma zamanları meydana gelir. Ayrıca kırma ve dökmeye bağlı olarak da çok yüksek tamirat masrafları oluşur. Üstelik bu şekilde bir çalışma yöntemi ile de su kaçağı bölgeleri tam olarak bulunamaz ve sonrasında tekrar su kaçağı problemleri ile karşılaşılabilir. Beylikdüzü Su kaçağı tespiti  bölgesinde son derece kaliteli ve profesyonel hizmet veren tesisat firmalarından yardım alınarak yapılması demek hem iş kalitesi hem maddi açıdan hem de zaman açısından kazanım sağlatacak demektir.

Beylikdüzü Su Kaçağı Buma

Su kaçakları bulunduğu yerde yapıya zarar veren tesisat sorunlarının başında gelir. Su kaçağının erken tespit edilmesi çok önemlidir. Su kaçağını insanlar duvarların sararmasından ve şişmesinden anlayabilmektedir. Ayrıca sular kapalı olmadığı halde su saati dönüyorsa o yerde su kaçağı vardır demektir.  Su kaçağında işinde gerekli tecrübeye ulaşmış firmalara geç kalmadan haber vermek gerekmektedir.Beylikdüzü Su kaçağı bulma akustik dinlemeli cihazlar ve kameralı cihazlar kullanmaktadırlar.Beylikdüzü Su kaçağı bulma ilk olarak yapıda su borularının geçtiği yerleri dinler. Bu dinleme sayesinde noktasal olarak su kaçakları tespiti yapılır.Beylikdüzü Su kaçağı bulma tespiti yapılan yere net görüntü kalitesine sahip kameralı cihaz yollar. Net görüntü kalitesi sayesinde boru içinde oluşan hasarlar görülür. Bu aşamadan sonra kaçağı uygun teknik belirlenir ve tamirat gerçekleşir. Modern makinelerle yapılan bu işlemlerde eve zarar gelmez. Su kaçağı işlemi için sadece tespiti yapılan yer açılır ve tamirattan sonra aynı şekli korunarak kapatılır.Beylikdüzü Su kaçağı bulma aynı kalitelerde hizmet verememektedir. Bazı firmalar makine kullanmaz ve su kaçağı tespiti için duvar kırar. Bu işlemde eve büyük zarar gelir ve kırılan duvarların tamiri içinde ekstra para harcanır. Bunun farkında olarak firmalar araştırılmalıdır.Makine kullanan firmalarla anlaşılması faydalı olacaktır. Bu sayede evinize zarar gelmeyecek,işleminiz kısa sürede gerçekleşecek ve su kaçağı bulma işlemi makul fiyatlarda olacaktır.


Mutfak Tıkanıklığı Açma    Esenyurt Su Tesisatçısı        Petek Temizliği    Avcılar Su Tesisatçısı    Büyükçekmece Su Tesisatçısı