Yakuplu Su Tesisatçısı

Yakuplu Su Tesisatçısı

Yakuplu Su Tesisatçısı

Yaşam alanlarımız olan yapıların en etkili ve kullanımı sık olan bölümlerin başında gelen su tesisatı, modern yaşamın konforuna bağlı olarak günümüz itibari ile daha karmaşık döşemesi sağlanmakta olup  çoklu alanlarda kullanımı sağlanmaktadır. Tesisatın zamanla eski hale gelmesi başta olmak üzere birçok nedenden dolayı tesisat işlevini sağlayamamakta ve su sızıntısı meydana getirmektedir. Su kaçağı olarak da bilinen su kaybı, tesisatın bölümlerinin su akışını sağlayamaması dolayısı ile suyun temiz yada kirli olması farketmeksizin dışarıya verilmesidir. Su sızıntısının faturaya daha fazla yansımasının yanı sıra yapılarada büyük zarar vermektedir. Yapının dayanıklılığını etkilemeye kadar etki göstermekte olup, kirli suyun hoş olmayan estetik görünümlere sebebiyet vermeside olası bir durumdur. Bu sektörde hizmet veren Yakuplu su tesisatçısı su kaçakları başta olmak üzere tüm tesisat sorunlarını detaylı olarak ele almakta, garantili sonuçlar sunmaktadır.

Su Kaçağı Sorunu

Su kaçağı yapılarda iki genel kısma ayrılmaktadır. İç ve dış su kaçağı olarak ayrılan kısımlardan dış su kaçağı gözlemleyebildiğimiz ve yerini kolayca tespit ederek problemi çözebildiğimiz su kaçaklarıdır. İç su kaçakları ise tespit edilmesi daha zor olan ve tadilat işlemleri oldukça karmaşık bir faaliyet göstermektedir. İç su kaçakları yapının görünmeyen tesisatlarında oluşan su sızıntılarıdır. Bu su sızıntıları bazen yüklü bir fatura ile kendini gösterir bazen ise su sızıntısının özellikle çok katlı binalarda alt kat dairenin tavanında oluşan su akıntısı ve nem ile kendini belli eder. İşinin ehli ustalarca kaçakların tespitini ve tadilatını yapanekibi özellikle iç su kaçağı tespiti ve bu tespitin sonnucu onarımın yapılmasında son teknoloji cihazları kullanmaktadır.

Su Kaçağı Onarım Fiyatı

Su kaçağı bulunan su tesisatının biran önce tadilata alınması ve onarımının yapılması gerekmektedir. Su kaçağını tespit etmek için günümüz itibari ile çeşitli fonksiyonel cihazlar kullanılmakta, bu cihazların tesisat bulunduğu alandan kaçağın olduğu bölüme kadar tespiti bulunmaktadır. Kullanılan cihazlar son teknoloji olup su kaçağı sorunun kısa sürede düzeltilmesini sağlamaktadır. Profesyonel usta eller ile su kaçağı onarımı için Yakuplu su tesisatçısı  ile problem nedeni ve çözümü için ortak payda da çalışmaktadır. Su kaçağı çözümünde ise izlenen aşamalar; su kaçağı tespitinin yapılması, su kaçağına etki eden nedenin ortadan kaldırılması ve tesisatın onarılarak kaçağın engellenmesinde kullanılacak hizmetlerin tamamını kapsamaktadır. Hasarın hangi boyutlarda olduğu işlemin hangi kalitede sürdürülmesi isteği yine fiyatlandırmada farklılık yaratan etmenlerden bazılarıdır. Tadilat kapsamının ele alınması ile su kaçağının engellenmesi adına kullanılacak elemanlar ve çalışılacak süre ücretlendirmede etki etmektedir. Kısaca iş gücü , malzeme kalitesi ve hasar- döşeme boyutu fiyatlandırmanın belirli aralıklarda yükselmesi ve düşmesi anlamına gelmesidir.Genellikle uygulama tekniğine ve zahmetine göre fiyatlandırma 50tl ile 200tl arasında değişmektedir. Personelin  sunduğu onarım işçiliğine göre fiyatlar arasında farklılık göstermesi olası bir durumdur.

Su Kaçağı Tespitinde Hangi Cihazlar Kullanılır?

Sızdırmanın olduğu durumların şüphelenmesi yada gözlemlenmesi ile başlanılan süreçte su tesisatının yerinin tespiti ve sızdırmanın hangi tesisat bölümde bulunduğu son teknoloji araçlar olan elektromanyetik cihazlar sayesinde olmaktadır. Bu elektromanyetik cihazlara bazı ekleme yapılarak cihazın daha fonksiyonel olarak çalışması sağlanabilmektedir. Nitekim kamera ile su tesisattında bulunan hasar nedeni ve boyutu hakkında daha sağlıklı bilgi vermesini sağlayacaktır. Bu bakımdan ele alınacak hizmette küçük boyutlu sızdırmalar ile çözümün kolay yoldan sağlanması fiyatın ortalama düzeyde olmasını sağladığı gibi uzun ve zahmetli işlemlerde tadilat fiyatlandırması yüksek seviyelere çıkabilmektedir. Son teknoloji cihazları ile Yakuplu su tesisatçısı en son tekniği kullanarak kaliteli hizmet sunmaktadır. Cihazların doğru kullanılması ile doğru sonuçlar elde edilmekte, sonuçların gösterdiği en uygun yöntemin kullanılması ile tesisat tadilat süreci kısalmaktadır.


Esenyurt Su Tesisatçısı        Petek Temizliği    Avcılar Su Tesisatçısı    Büyükçekmece Su Tesisatçısı