Gürpınar Tesisatçı

Gürpınar Tesisatçı

Gürpınar Tesisatçı

Bir insan için damar ve sinir sistemi ne kadar önemli ise bir bina içinde tesisat o kadar önemlidir. Gerek pis su,  gerek temiz su, gerekse doğalgaz tesisatı bir binanın olmazsa olmaz unsurlarıdır. Bir binanın tesisatlarının düzgün ve sorunsuz olması hem binanın ömrünü uzatır, hem kalitesini arttırır hem de içinde yaşayanların yaşam kalitesini yükseltir. Bir binada yaşanan tesisat sorunları ise işinin ehli bir ustanın elinden çıkmaz ise zamanla daha büyük sorunlar ve masraflar meydana getirebilir.  Gürpınar Tesisatçı olarak evlerinizin ya da binalarınızın tüm tesisat işlerini itina ile yapıyoruz.Başlıca hizmetlerimiz ise şunlardır.

Temiz Su Tesisatı İşleri

Gerek yeni binalara sıfırdan gerekse eski binalarda ihtiyaca göre temiz su borusu çekme işlemi itina ile yapılmaktadır. Yeni binalardaki su tesisatı plastik boru ve ekipmanlar ile yapılıyorken eski binalarda hem demir boru hem de plastik boru kullanıldığı görülmektedir. Eski binalardaki ekonomik ömrünü doldurmuş ve insan sağlığına zararlı hale gelmiş demir su boruları da plastik borularla değiştirilmektedir.

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti birbirinden farklı çalışmalarile yapılmaktadır. Bu farklı çalışmalardan biri son sistem cihaz teknolojileri ile olurken diğer çalışma ise eski usuller ile kırma dökme yaparak olmaktadır. Cihazlı sistemler ile yapılan ve cihaz olmadan yapılan su kaçağı tespiti şu şekillerde yapılmaktadır.

 

Cihazlı Sistem İle Su Kaçağı Tespiti:Cihazlı sistemler ile yapılan su kaçağı tespiti işlemlerinde tesisat borularının geçtiği tüm noktalar gelişmiş akustik dinleme cihazları ile dinlenir. Bu işlem sonucunda su kaçağının olduğu yerlernoktasal olarak tespit edilir.Boru alanlarına kameralı görüntüleme sistemleri gönderilerek hasat tespiti yapılır. Bu sistemde kırma yada dökme noktasal olarak yapıldığı için daha profesyonel ve temiz bir tamirat yapılmış olur. Ayrıca tamir süresi kısadır ve maliyet düşüktür.

Manuel Su Kaçağı Tespiti : Bu yöntemde su borularının geçtiği bazı yerler  kırılır ve su boruları duvarların altından açığa çıkartılır. Eğer kaçak gözle görünür bir şekilde net değil ise su borularına tazyikli su basılarak su kaçağı bulunmaya çalışılır. Tespit etme işleminde isabet hemen yakalanmaz ise kırma işlemi genişleyebilir. Bu nedenle tamirat ve maliyet uzayabilir. Gürpınar Tesisatçıolarak uzman ekiplerimizle garantili ve temiz bir işçilik ile su kaçağı tespiti ve tamiratı yapıyoruz.

Pis Su Tesisatı Çekme Yada Tamiratı

Gerek yeni binalara sıfırdan, gerekse eski binalarda ihtiyaca göre pis su borusu çekme işlemi itina ile yapılmaktadır. Eski binalardaki ekonomik ömrünü doldurmuş, tıkanmış, koku yapanve insan sağlığına zararlı hale gelmiş pis su boruları da plastik borularla değiştirilmektedir. Ayrıca pis su tesisatına ait lavabo, tuvalet taşı, klozet, sifon gibi tüm montaj işlemleri de uzman kadromuz tarafından özenle yapılmaktadır. Ayrıca eski tesisatlarda sıkça görülen kötü koku yayma problemlerine de çözüm buluyoruz.

 

Doğalgaz Petek Temizliği

Petek içinde zamanla biriken pislikler peteğe gelen ısının dengesiz dağılmasına neden olur. Dengesiz dağılan sıcaklık peteklerin soğuk kalmasına sebebiyet verir. Bu durumda soğuk kalan petekler bulunduğu yeri ısıtmaz, o yer soğuk kalır. Ortamı ısıtmak için daha fazla gaz yakılmasına neden olur.Doğalgaz peteklerinin düzenli olarak iki yılda bir temizlenmesinde fayda vardır. Petek temizleme işlemlerinde kimyasal maddeler, petek temizleme makinesi, tazyikli su makinesi ve koruyucu kimyasal ilaçlar kullanır. İyi bir temizlik bu ilaçlarla ve makinelerle yapılabilmektedir.

Doğalgaz Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

İlk önce peteklerin içine kimyasal madde verilir. Bunun amacı peteğin içine yapışan pislikleri ayrıştırmaktır.Ayrışan pislikler petek temizleme makinesiyle çekilir. Kalan tozlar tazyikli su makinesi yardımıyla temizlenir. Son olarak petek temizliğinin uzun süre fayda etmesi için koruyucu kimyasal ilaçlar peteğe atılır.  İyi bir petek temizliği için güçlü makineler ve kaliteli ilaçlar olması gerekmektedir. Güçsüz makine ve kalitesiz ilaçlarla yapılan temizliklerde peteklerden verim alınamaz. Kısa süre içerisinde petekler eski hallerine döner. Bu durumda sadece para harcamış olursunuz.Gürpınar Tesisatçı olarak sıcak bir yuva için petek temizliği yaptırmanızı öneriyoruz.


Esenyurt Su Tesisatçısı        Petek Temizliği    Avcılar Su Tesisatçısı    Büyükçekmece Su Tesisatçısı